Heralem Sohbet & Oyun Odaları

Yeni nesil Sohbet Odaları ile yalnız değilsiniz. Sohbet ederken müzik dinle, oyun kanallarında yarış, genel kültür oyunları ile kendini test et.

Sohbete Başla

Genel Sohbet Kuralları

Sohbet ikili ilişkilerimizin ve günlük hayatımızın temel taşıdır. İletişim kurmadan hiç bir işimizi çözmemiz mümkün değildir. Kısacası sohbet akan hayatın can damarıdır. Sosyalleşmenin kalesidir de denilebilir. Bu kadar önemli bir konunun da yazılı olmasa da bazı sohbet kuralları mevcuttur. Bu kuralların başında saygı gelmektedir.


Saygı karşılıklı takınılması gereken bir davranıştır ve önemli bir sorumluluktur. Sohbet olumlu ifadeler içermeli ve sohbetin pozitif cümlelerle sonlandırılmasına özen gösterilmelidir. İki ve daha fazla sayıda katılımcı ile yapılan sohbetlerde konuşulan kelimelere ve cümlelerin özel anlamlarına özen gösterilmelidir.


Yanlış anlama gelebilecek bütün sözcüklerden uzak durulmalıdır. Din, dil, ırk ayrımı gözetmeden ve inciten sertlikte kelimeler kullanmadan kurulan her cümle sevgi bağını güçlendirir. Sohbetin görünmeyen bu kurallarının korunması iyi ilişkiler için önemlidir.